poniedziałek, 14 grudnia 2015

ŚWIĄTECZNE WYZWANIE #PrzygotujSieDoSwiat - tydzień 3

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało dokładnie 10 dni. Mam nadzieję, że podobnie jak mnie, udało Wam się wypełnić dotychczasowy harmonogram. Dzięki temu większość świątecznych porządków mamy już za sobą, zostały nam więc tylko drobne prace domowe oraz gotowanie. Tym samym czas oczekiwania na święta będzie nam mijał spokojnie i bez niepotrzebnego stresu.

Poniżej tradycyjnie już plan na ten tydzień.

Poniedziałek

Warto wysłać świąteczne kartki, oczywiście jeśli nie zrobiłyście tego do tej pory. Dziś wysłane z pewnością dotrą do swych adresatów na czas.

Wtorek

Wybierz się na zakupy spożywcze. Tydzień przed świętami spokojnie możesz kupić większość produktów, które będą Ci potrzebne do przygotowania świątecznych przysmaków. I pamiętaj, że w okresie okołobożonarodzeniowym zamrażarka urasta do rangi ósmego cudu świata :) Możesz zamrozić naprawdę wiele rzeczy, bez obawy, że stracą na smaku. Sama od dawna kupuję szybciej i mrożę wędliny. Często dzięki temu stają się nawet smaczniejsze - bardziej kruche i nie tak suche jak "oryginalnie". 
Jeśli nie masz jeszcze wszystkich prezentów lub dekoracji koniecznie je dziś dokup - to ostatni moment, jeśli chcesz uniknąć zakupowej gorączki.
I jeszcze jedno - jeśli masz taką możliwość, wybierz się na zakupy rano. Wtedy jest znacznie mniej kupujących niż popołudniami.

Środa

Jeśli pozostało Ci jeszcze coś do dekoracji, najwyższy czas, abyś dziś dokończyła dekorować dom.

Czwartek

Dziś możesz zmienić pościel w łóżku. Nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam uczucie świeżej pościeli. Zawsze wtedy śpię o wiele lepiej. Też tak masz? Możesz też umyć piekarnik i lodówkę przed świątecznym gotowaniem. 

Piątek

Zaplanuj swój strój na święta. Przejrzyj też zastawę stołową i wyprasuj obrus. Jeśli chcesz, możesz też wysprzątać dom, ale nie muszą to być generalne porządki. Wystarczy, że wysprzątasz dom jak w każdy tydzień - odkurzysz dywany, wytrzesz podłogi, zetrzesz kurze z półek i szafek. 

Sobota, niedziela

Czas na zasłużony odpoczynek. Zorganizuj sobie domowe SPA i zadbaj o to, by nikt Ci w tym czasie nie przeszkadzał. Weź gorącą kąpiel, użyj ulubionego balsamu. Postaraj się maksymalnie zrelaksować i odpocząć, w końcu Ci się to należy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz